18 stycznia 2008

Z całym szacunkiem dla Redakcji onetu

ale pragnę zauważyć, że w niniejszych doniesieniach: "PiS: Palikot to "dewiant", który "kąsa Kościół i Lecha Kaczyńskiego" autor artykułu zniekształcił sens słów Jarosława Kaczyńskiego. Błagam, dbajcie o logikę i precyzję wypowiadanych słów. Były Premier powiedział o pośle Palikocie: "Wypowiedzi Janusza Palikota, robiące wrażenie "jakiejś dewiacji indywidualnej", wpisują się w coś niedobrego", a nie: "Palikot to dewiant".

Tak sformułowane zdanie, jakie zostało zawarte w nagłówku wiadomości, zawiera całkowicie odmienny ładunek emocjonalny od tego, jaki wyraził Kaczyński w swoich słowach. Kiedy zobaczyłam wspomniany tytuł, pomyślałam, że pan Premier zagalopował się i wyraził się agresywnie, a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej! Owszem, ze słów autora przebija gniew i oburzenie, ale na miłość Boską, gniew to nie jest AGRESJA, tzn. to nie jest ten typ agresji, przy użyciu której wyraźnie przekracza się granice psychologiczne oponenta!


Nie wiem, co mam o autorze tego artykułu myśleć, ale nasuwają się dwa skojarzenia:
  1. albo autor pisał nieuważnie i nie zadbał o precyzję wypowiedzi
  2. albo celowo zniekształcił słowa Premiera, by ukazać go w bardzo niekorzystnym świetle.

Za tą drugą wersją "wydarzeń" przemawiałby fakt, iż autor do artykułu dołączył jakieś stare zdjęcie (niepierwszy raz je widzę) , na którym Premier wygląda na nieprawdopodobnie wzburzonego! A przecież ładunek emocjonalny przytoczonych tu słowa Kaczyńskiego zupełnie nie koresponduje z ładunkiem emocjonalnym Kaczyńskiego na zdjęciu!


Oceńcie sami:Prośba do Redakcji: proszę dbać o precyzję sporządzanych doniesień, bo w końcu pomyślę, że mam do czynienia z dziennikarzem, który celowo manipuluje emocjami, a co zatem idzie poglądami czytelników. Upraszam więc o większą staranność językową autorów publikacji, zatrudnionych przez portal onetu.

4 komentarze:

Jaku pisze...

Myślę, że Onet.pl na zawsze pozostanie internetowym tabloidem i nic się nie zmieni w jego formule, w końcu to własność grupy ITI, jak TVN;)

Cóż za zmiana wystroju:) jestem ostatnio bardzo zabiegany i nie mam tyle czasu co przed sesją, muszę nadrobić zaległości jeśli chodzi o internetowe środowisko;)

Venissa pisze...

Jaku, doskonale Ciebie rozumiem.Cóż Ci mogę powiedzieć: "Ucz się ucz,bo nauki to potęgi klucz":)

Jaku pisze...

hehe właśnie zapowiada się mała przerwa w tej nauce - conajmniej półroczna ale nic to, damy radę tak czy siak;)

Venissa pisze...

@Jaku, ej! No co Ty opowiadasz? A z jakiej to racji ta przerwa?:)