07 stycznia 2009

Kłamstwa, w które wierzymy

Kłamstwa, w które wierzymy


zdjecieChris Thurman
"Kłamstwa, w które wierzymy"
tłum. Magdalena Ciszewska
Wyd. W drodze, Poznań 2008

Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa! Przychodzą zewsząd i dotyczą wszystkich dziedzin życia: rodziny, miłości, pracy, wiary, polityki... A my wierzymy! Czasami wierzymy wiedząc, że to kłamstwa. Okłamują nas inni, okłamujemy siebie sami, bo wydaje nam się, że tak będzie lepiej. Jak pisze w książce Chris Thurman, „gdziekolwiek się zwrócimy, jesteśmy bombardowani przez kłamstwa. Okłamują nas nawet ci, których kochamy. Także dziedzina, którą się zajmuję, czyli psychologia, w dużym stopniu się do tego przyczyniła. Zbyt często psychologowie proponują nam swoje «ekspertyzy», które są w gruncie rzeczy nieprawdziwe i niszczą tych, którzy je kupują. Często wierzymy w to, co się nam mówi, póki nie uświadomimy sobie – nieraz zbyt późno – że zostaliśmy wprowadzeni na drogę wiodącą do samozniszczenia”. Bo kłamstwa – jak przekonuje Thurman w swojej książce – prowadzą tylko do zniszczenia – nas samych, naszych relacji z innymi i ze światem. Kłamstwa, prędzej czy później, obracają się przeciwko tym, którzy kłamią, także przeciwko tym, którzy kłamstwom ulegają zbyt łatwo. Książka Chrisa Thurmana pozwala zrozumieć, jakim kłamstwom wierzymy i poddajemy się najczęściej, w jaki sposób wpływają na nasze życie i jak je niszczą, a także wyjaśnia, jak sobie z kłamstwami w życiu radzić.

www.charaktery.eu/ksiaznica/918/Klamstwa-w-ktore-wierzymy/

Polecam wszystkim przeczytanie tej książki.Pozwoli się zdystansować do różnych "mądrości", którymi jesteśmy na codzień bombardowani przez różnych ekspertów. Zwłaszcza tych o orientacji lewicowo - liberalnej.

Nie dajmy sobie wmówić, w tym różnej maści psychologom, że wyborcy PiS-u, to gorszej kategorii część społeczeństwa polskiego. KŁAMSTWO, KŁAMSTWO, KŁAMSTWO!

Brak komentarzy: