24 października 2007

Swój do swego ciągnie, czyli czarne wizje przyszłości Polski

Dawno nie zabierałam głosu, bo różne okoliczności życiowe nie sprzyjały moim blogowym ekspresjom. Znajomi dobrze wiedzą dlaczego, więc nie będę tego szerzej wyjaśniać... Najwyższy jednak czas, by w końcu podzielić się refleksajmi nt. ostatnich wydarzeń politycznych, jakie miały miejsce w naszym kraju - p. wyniki wyborów.

Nie ukrywam, że bardzo czuję się nimi zawiedziona. Dojście do władzy Tuska uważam za katastrofalne dla naszego kraju, czarno widzę przyszłość Polski i wielu uczciwych Polaków, którzy liczyli, że we własnej ojczyźnie zaznają wreszcie spokoju, poczują się BEZPIECZNIEJ, zaczną żyć na wyższym poziomie, niż to miało miejsce za czasów PRL-u, czy skorumpowanej III RP. Jeśli ktoś łudzi się, że za rządów PO będzie lepiej, to jest w wielkim błędzie! Do władz dostały się jednostki, co tu dużo mówić - PATOLOGICZNE i ASPOŁECZNE (p. awanturnictwo, CHAMSTWO, PROSTACTWO i obsesje wykształciucha Tuska, który dobrze znany jest z braku elementarnych manier i ogłady w stosunkach międzyludzkich, który nie potrafi zachowywać się stosownie do okoliczności, zachować dystansu i należytego szacunku wobec stojących od niego wyżej w hierarchii społecznej osób). Mało tego, wybrane zostały przez równie, a może jeszcze bardziej patologiczne środowiska. Oto czego dowiadujemy się z ostatnich wiadomości onetu:


Głosowanie zakończone!
PAP, PU / 23.10.2007 14:53


W więzieniach PiS pod progiem wyborczym


76,2 proc. osadzonych w aresztach i zakładach karnych w całym kraju zagłosowało na PO, a 7,6 proc. na LiD; PiS z wynikiem 2,8 proc. znalazło się pod progiem wyborczym - podała rzeczniczka Centralnego Zarządu Służby Więziennej Luiza Sałapa.
Uprawnionych do głosowania w zamkniętych obwodach więziennych było 87 447 osób. Zagłosowało 61 688 uprawnionych, czyli 70,5 proc.Najwyższe poparcie wśród więźniów uzyskała PO (76,2 proc.) na którą zagłosowało 46 978 osób. Na LiD zagłosowało 7,6 proc. uprawnionych, czyli 4679 osób. Tylko te dwie partie przekroczyły próg wyborczy.Poniżej niego znalazło się PiS, które poparło 1711 aresztowanych i skazanych (2,8 proc.), Samoobronę 1372 osób (2,2 proc.). Polska Partia Pracy uzyskała 1,5 proc. poparcia w więziennych komisjach wyborczych, a Liga Prawicy Rzeczypospolitej - 1,4 proc.W aresztach śledczych i zakładach karnych służba więzienna przygotowała 160 obwodowych komisji wyborczych. Większość z ponad 89 tysięcy osadzonych ma prawo głosować (...).
Ot, wyszło szydło z worka! Wiadomo, jacy ludzie, jakie środowiska, jakie warstwy społeczne głosowały na PO. Swój do swego ciągnie! Teraz tylko patrzeć, jak opustoszeją wszystkie więzienia i zaczną się LIBERALNE zwyczaje. Libacje, kradzieże, dewastacje majątku narodowego będzie można uraczyć wszędzie i gdzie się da, a pan Tusk wraz z jego świtą przy każdej nowej ustawie z nieukrywaną radością będą wznosić toasty "Mordo ty moja"!

http://www.youtube.com/watch?v=b5S6KoB-SZU

11 komentarzy:

Geralt pisze...

Słuchaj Kotuś, troszkę uogólniłaś. Ja też nie bardzo się cieszę z Wermahta ale nie można pisać że sami dewinci i kryminaliści go wybrali. Bo wybrali go ludzie którzy uwierzyli w tą dwuletnią propagandę, którzy dali się podejść i którzy go rozliczą, bo to żaden twardy elektorat, ot frustraci ktorzy dali sobie wmowic ze za ich niedole odpowiada Kaczor i ktorzy charakteryzuja sie jakas dziwna empatia wstydzac sie za innych przed reszta europy. Ale czy odrazu to sa psychole? Bylbym ostrozny.

Venissa pisze...

Geral, zaraz cię wykasuję, bo bo nie jesteś Geraltem9. Zaraz cię zbanuję!

Andrzej.A pisze...

Zgodzę się z Gelaltem ale napiszę to inaczej dzięki czemu sens będzie zupełnie inny.
Kajdaniarze doskonale zdają sobie sprawę z tego, że pod rządami PiS nie mogą liczyć na łagodne traktowanie. Ponadto w pierdlach jest teraz komfort mają TV i inne atrakcje. A w większości są to ludzie prymitywni, którymi łatwo manipulować.
W związku z tym nie określiłbym tych wyników jako "ciągnie swój do swego" tylko coś na kształt lub podobieństwo do tropizmu (rośliny zielone wyciągają się ku słońcu). tak i tutaj kajdaniarze mogą sobie myśleć tak: "jakby było PO to może dostałbym w zawiasach i nie 5 a 3 na 5 (3 lata w zawieszeniu na 5)".

Tak na marginesie to sądu przestały orzekać karę dodatkową w postaci utraty praw publicznych. Co za burdel do ciężkiej cholery.

geralt9 pisze...

Andrzeju zburzę twoją teorię;) Otóż mam przyjaciela ktory pracuje jako wolontariusz w zakladzie karnym w Lublinie, takiego maila mi przyslal:

"A wiesz co powiem Ci też ciekawostkę - byłem w sobotę w lubelskim więzieniu i podobno wśród więźniów był nieformalny nakaz: jak zagłosujesz na PiS to wpier...Pokazuje to mi rzeczywistą skuteczność rządów PiS."

Andrzej.A pisze...

Burzysz, a właściwie naruszasz, mi co najwyżej jedno z twierdzeń, w którym ja powiedziałem, że są to ludzie prymitywni którymi łatwo manipulować.
Ale ja nie powiedziałem, że ci ludzie nie są cwaniakami, bo w dużej mierze są.
Mail od Twojego przyjaciela również potwierdza część mojego wywodu - wprawdzie nie wprost, ale jednak. PiS jest ostry wobec kajdaniarzy to trzeba zrobić wszystko aby PiS-u nie było - to dosyć oczywiste dla osób skazanych.
Nie uważam aby moje tezy były w jakikolwiek sposób zanegowane poprzez info od Twojego znajomka.

Lechita pisze...

Pozwolę sobie zapytać Panów pleni titulo Geraltów, który z Panów jest Geraltem od IRA (co zresztą było moim pomysłem,ale nie wymawiam), bo Panowie łącznie z"+" mi sie mylą.
ciekaw tez jestem, kal sprawdzali więźniowie, na kogo inni głosowali, bo tam też chyba były urny.

Geralt pisze...

lechita,
nie wiem kim jestes wiec zapewne ci pomyslu nie ukradlem. No chyba ze opatentowales jako wlasnosc intelektualna. No ale skoro wpadles na to samo to co z tym pomyslem zrobiles? Mozna polaczyc sily.

Co do Geralt+ i IRA to ta sama osoba

ckwadrat pisze...

Venisso, bardzo mi przykro z powodu śmierci Taty. Nie wiedziałem. Trzymaj się!

Lechita pisze...

@geralt
Nie ma mowy o żadnej kradzieży, to był zarys pomysłu, który porzuciłem, bo IRA kojarzy mi sie nie tylko z walka ale też z powiązaniami, zresztą bylem w Londynie, kiedy jeszcze działała i pamiętam swój własny strach.
Twoja jest lepsza i dobrze,że miałeś taki pomysł.
Wiem teraz, że jesteś tożsamy z geraltem 9, czemu raz z obrazkiem, a raz bez?

Geralt pisze...

;) obrazek sie wlacza gdy komentuje bedac zalogowanym na bloggerze.
Pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Venisso, błagam - nie 25 październik, a 25 _października_.

Pozdrawiam.