27 czerwca 2012

Przesłanie do internautów - i prawicowych i liberalnych

Internauci, zapamiętajcie sobie, nie siedźcie zbyt głęboko w polityce, nie bawcie się w drobiazgowe analizy i śledztwa, przy jednoczesnym braku dowodów, bo popadniecie w paranoję,albo schizofrenię paranoidalną; zwłaszcza jeśli np. jesteście historykami, filozofami (szczególnie ci ostatni podatni są na schizofrenie).

Już dawno psychoanalitycy twierdzili, że najwięcej osób o paranoidalnej strukturze osobowości znajdziecie wśród polityków, policjantów, śledczych, detektywów, prawników i historyków. Z jednej strony cechy te predystynują do wykonywanego zawodu, z drugiej - do choroby, jaką jest paranoja.

A ja od siebie dodam jeszcze, że nie ma to związku z prawicowością, czy nie. Gdy odbywałam staż w psychiatryku, większość badanych przeze mnie schizofreników paranoidalnych dewaluowała PiS i Kaczyńskiego, a idealizowała PO i Bartoszewskiego... Nie ma to jak PR Tuska i Reykowskiego:)

Zatem liberałowie, zapamiętajcie sobie: najczęściej depczemy u innych te cechy, które są także częścią również was samych...Nie popadajcie też w narcyzm, bo to także patologia...

2 komentarze:

Jaszczur pisze...

Chyba wiem, o co i o kogo chodzi... :(

Przywołane przez Panią fakty z dziedziny psychologii są tym silniejsze, że po "tamtej stronie" mamy ludzi i struktury, które (niestety!) do perfekcji opanowały zarówno dezinformację, jak i psychomanipulację, na przykład poprzez indukowanie pożądanych zachowań poprzez rozbudzanie odpowiednich tendencji.

Venissa pisze...

Panie Jaszczurze, witam Pana; dziękuję za odzew na mój skromny komentarz.

Bardzo przykra sprawa, ale i nauczka - nie popadać w jakąkolwiek przesadę,w tym nadmierne zaangażowanie w politykę...

Pozdrawiam